Aktuality

Stále platí, že pokud máte zdravotní potíže , je nutné se dostavit do ordinace osobně. Je změna organizace ordinační  doby, upřednostňujeme předchozí  objednání. Podrobnosti v záložce ordinační doba .

V naší ambulanci používáme Medevio, zabezpečenou formu komunikace s pacienty. Je k dispozici jako webová a také mobilní aplikace. Můžete s námi řešit všechny neakutní požadavky, které byste jinak řešili po telefonu nebo emailu. Naše komunikace tak bude rychlejší a bezpečnější.

Již nemusíte opakovaně telefonovat do ambulance, kde zrovna nemůžeme přijmout hovor, protože se věnujeme jinému pacientovi. Neobávejte se nechat vzkaz na záznamníku, stačí jméno a rok narození a ozveme se Vám zpátky.

Vzhledem k ochraně osobních údajů již nebude možné komunikovat přes mail nebo podobné aplikace. Věříme, že nový způsob komunikace vám bude vyhovovat a ušetří čas nám všem. Moc děkujeme za pochopení.

Pomozte nám pečovat o vaše zdraví a nainstalujte si aplikaci Medevio do telefonu:
Android na Google Play
iOS na App Store

Náš profil: https://my.medevio.cz/kalixova

Od 3.2.2023 je naše ordinace držitelem akreditace na další vzdělávání lékařů v oboru všeobecné praktické lékařství pro dospělé na celý vzdělávací program včetně interního kmene .Více záložka akreditace.

Tento přístroj pracuje metodou POCT. Z  kapky krve provádíme diagnózu přímo v ordinaci. Vyšetření trvá asi 5-10 minut. K odběru kapky krve používáme lancetu s velmi úzkou jehlou s možnosti přednastavení hloubky vpichu.

Touto metodou určujeme  hladinu:

  • CRP C – reaktivní protein je látka, která se zvyšuje v těle cca po 12 -  48 hodinách trvání zánětlivého onemocnění a dokáže rozlišit, zda-li nemoc vyvolala bakterie, nebo virus. Taktéž lze zjistit účinnost terapie antibiotiky, kdy se zjišťuje dynamika ( pokles) hladiny CRP.
  • D-dimery- Měření množství D-dimeru slouží k vyloučení přítomnosti krevní sraženiny.Souprava STANDARD F D-dimer FIA umožňuje kvantitativní stanovení kardiálního markeru D-dimeru metodou fluorescenční imunoanalýzy. Tento test se provádí za účelem vyloučení hluboké žilní trombózy, plicní embolie a mrtvice.
  • FOB - detekuje hladinu hemoglobinu- krevního barviva ve stolici
  • glyHb - určujeme dlouhodobou účinnost léčby u diabetiků
  • NT-pro BNP FIA je in vitro diagnostický test pro měření N-terminálního prohormonu natriuretického peptidu B (NT- proBNP) v séru a plné krvi. Kvantitativní měření NT-proBNP je užitečné při diagnostice akutního a chronického srdečního selhání.
  • TnI FIA je fluorescenční imunotest pro kvantitativní stanovení hladin celkového troponinu I (cTnI) v lidském séru a plné krvi pomocí analyzátorů STANDARD F, vyráběných společností SD BIoSENSoR.Tento test je diagnostickým použitím in vitro a je určen k použití jako pomůcka při screeningu a monitorování akutního infarktu myokardu (MI)
  • Infekční nemoci - streptest , COVID-19 ,Chřipka a mnoho dalších, které již běžně nedetekujeme ( Clostridium,   Legionela, Rotavirus