Přístroje

SD Biosensor F200

Tento přístroj pracuje metodou POCT. Z  kapky krve provádíme diagnózu přímo v ordinaci. Vyšetření trvá asi 5-10 minut. K odběru kapky krve používáme lancetu s velmi úzkou jehlou s možnosti přednastavení hloubky vpichu.

Touto metodou určujeme  hladinu:

 • CRP C – reaktivní protein je látka, která se zvyšuje v těle cca po 12 -  48 hodinách trvání zánětlivého onemocnění a dokáže rozlišit, zda-li nemoc vyvolala bakterie, nebo virus. Taktéž lze zjistit účinnost terapie antibiotiky, kdy se zjišťuje dynamika ( pokles) hladiny CRP.
 • D-dimery- Měření množství D-dimeru slouží k vyloučení přítomnosti krevní sraženiny.Souprava STANDARD F D-dimer FIA umožňuje kvantitativní stanovení kardiálního markeru D-dimeru metodou fluorescenční imunoanalýzy. Tento test se provádí za účelem vyloučení hluboké žilní trombózy, plicní embolie a mrtvice.
 • FOB - detekuje hladinu hemoglobinu- krevního barviva ve stolici
 • glyHb - určujeme dlouhodobou účinnost léčby u diabetiků
 • NT-pro BNP FIA je in vitro diagnostický test pro měření N-terminálního prohormonu natriuretického peptidu B (NT- proBNP) v séru a plné krvi. Kvantitativní měření NT-proBNP je užitečné při diagnostice akutního a chronického srdečního selhání.
 • TnI FIA je fluorescenční imunotest pro kvantitativní stanovení hladin celkového troponinu I (cTnI) v lidském séru a plné krvi pomocí analyzátorů STANDARD F, vyráběných společností SD BIoSENSoR.Tento test je diagnostickým použitím in vitro a je určen k použití jako pomůcka při screeningu a monitorování akutního infarktu myokardu (MI)
 • Infekční nemoci - streptest , COVID-19 ,Chřipka a mnoho dalších, které již běžně nedetekujeme ( Clostridium,   Legionela, Rotavirus

CoaguChek XS

Systém CoaguChek® XS slouží ke kvantitativnímu stanovení protrombinového času (PT / hodnoty Quickova testu / INR) s použitím kapilární krve odebrané z konečku prstu nebo neošetřené žilní plné krve. Systém CoaguChek® XS usnadňuje koagulační vyšetření. Přístroj CoaguChek® XS Vás krok za krokem provede celým měřením pomocí symbolů zobrazovaných na displeji. Kódovací čip přiložený k testovacím proužkům obsahuje informace o proužcích, specifické pro každou šarži, zahrnující kalibrační údaje, které umožňují výpočet správných výsledků. Stačí jen vložit kódovací čip, zapnout přístroj, vložit testovací proužek a nanést vzorek krve. Když je přístroj CoaguChek® XS připraven k měření, zobrazí se výsledek na displeji asi 1 minutu po nanesení vzorku krve. Po skončení měření uloží přístroj výsledky automaticky do paměti.

TK HOLTER boso TM/2430

Tento přístroj umožňuje měření hodnot krevního tlaku během denních aktivit i v noci ve spánku. Na základě tohoto vyšetření lze objektivně zhodnotit skutečné hodnoty krevního tlaku a zároveň i účinnost a nastavení léčby. Metoda měření účinně eliminuje i tzv. syndrom bílého pláště (syndrom bílého pláště je vyvolaný stresem z přítomnosti zdravotníka), kdy hodnoty naměřené v ordinaci neodpovídají skutečnosti, ale jsou ovlivněny psychikou pacienta.   24 – hodinové měření TK, P je prováděno takto. V jeden den ráno pacientovi nasadíme pažní manžetu a připojíme k samotnému přístroji, který má pacient pověšen na krku. Každou hodinu se TK změří  jak ve dne, tak v noci. Pacient není nijak omezen, může vykonávat běžné činnosti,  které běžně provozuje (kromě plavání v bazénu). Na druhý den je přistroj sejmut a měření je hned vyhodnoceno. Taktéž se používá na kontrolu a úspěšnost již prokázaného onemocnění vysokým krevním tlakem.

ABI měření indexu paže kotník BOSO ABI 100

Periferní arteriální onemocnění (ICHDK) vede často ke kardiovaskulární příhodě s dramatickým průběhem. Zvláště u rizikových skupin (kuřáci, diabetici a starší lidé) je toto onemocnění velice často pozdě diagnostikováno. Přístroj BOSO ABI 100 změří ABI index rychle, přesně a spolehlivě, což je klinicky ověřeno.

Jednoduchá a rychlá obsluha umožňuje široké použití této vyšetřovací metody. Tím je možné včasné rozpoznání, především, když se u pacienta ještě nevyskytují žádné obtíže. Přístroj BOSO ABI 100 nyní otevírá dveře k řešení onemocnění ve velmi časném stadiu.

Po měření jsou hodnoty přeneseny prostřednictvím USB kabelu do PC, kde SW automaticky vypočítá ABI index. Program ABI obsahuje databázi s pacientskými daty, grafické zobrazení naměřených hodnot a GDT rozhraní k přenosu výsledku měření do ambulantního programu.

EKG Custo cardio 300

 • 12-kanálové počítačové EKG
 • propojení s PC přes BT, Wi-Fi nebo USB
 • vzorkovací frekvence až 32 kHz – zvyšuje kvalitu detekce kardiostimulátoru
 • zobrazení odpadlých elektrod na jednotce EKG
 • spuštění / ukončení záznamu tlačítkem Start-Stop přímo u lůžka pacienta
 • zobrazení průběhu záznamu na jednotce EKG

Podtlakové elektrody k EKG SträssleDT80B

Elektrodové podtlakové EKG systémy Strässle jsou mezičlánkem mezi pacientem a elektrokardiografem a jsou vysoce kvalitním medicínským nástrojem pro moderní lékařské ordinace a kliniky. Jsou určené pro klidové i zátěžové vyšetření. Předností systému je bezpečné upevnění elektrod

Močový analyzátor Laura Smart

Semikvantitativní reflektanční fotometr měří pomocí LED a barevného detektoru, objektivně vyhodnotí diagnostické močové proužky PHAN LAURA. Kvalita měření objektivními proužky je zvýšena díky kompenzačnímu poli na diagnostickém proužku, které umožňuje eliminovat různé zbarvení vzorků moče. Eliminuje subjektivní interpretaci barevné odezvy diagnostických zón a tím významně přispívá ke správné diagnostice pacienta.Parametry, které Ize stanovit diagnostickými proužky, jsou: pH, bílkovina (PRO), glukóza (GLU), ketony (KET), urobilinogen (UBG), bilirubin (BIL), krev (BLD), specifická hmotnost (SG), dusitany (NIT) a leukocyty (LEU), albumin (MA), kreatinin (CRE). Proužky mají navíc speciální šedou kompenzační zónu.PHAN® proužky určené pro analýzu na přístroji LAURA® Smart: DekaPHAN® LAURA, HeptaPHAN® LAURA, PentaPHAN® LAURA, DiaPHAN® LAURA, MicroalbuPHAN® LAURAMicroalbuPHAN® LAURA - semikvantitativní stanovení mikroalbuminu a kreatininu, včetně automatického výpočtu poměru albumin/kreatinin - stanovení kreatininu zpřesňuje interpretaci výsledku mikroalbuminurie, mikroalbuminurie i proteinurie v jednom testu.

Ze vzorku moče určujeme kvalitativní i kvantitativní složení moče. Doporučuje se vyšetřit ranní moč, po důkladném  omytí zevního genitálu, střední proud moče do zkumavky, kterou si lze zdarma vyzvednout v naší ordinaci.

Glukometr

Měření hladiny cukru v krvi z kapky krve za cca 20 sekund. Měří se jak glykemie nalačno, tak postprandiální- to je po jídle.

Tonometr

Nová technologie SunTech CT40 je ideálním a cenově dostupným řešením pro měření krevního tlaku a vitálních funkcí v nemocnicích a klinikách. Ambulantní péče, dlouhodobá péče a oddělení s nízkou ostrahou nemocnic mohou snadno implementovat tento všestranný, uživatelsky příjemný přístroj s vitálními značkami, který poskytuje výkon SunTech v klinickém hodnocení, pokročilé funkce a digitální konektivitu


Systém klinického měření krevního tlaku:
• průměrované hodnoty krevního tlaku
• nastavitelný počet měření (1-5)
• nastavitelné intervaly měření v rozsahu 15-120 sec.
• odložený start měření (1-5 min.)
• vnitřní paměť na 99 hodnot

Volitelné příslušenství:
• 6 velikostí manžet (od dětských po extra velké, pro obvod paže od 12 cm do 55 cm)
• pojízdný vozík
• modul SpO2

Vscan Air

 • revoluční bezdrátový, příruční ultrazvukový systém
 • výdrž baterie až 50 minut a rychlé dobíjení
 • nabízí duální konvexní a lineární sondu
 • podporuje B-mode a CF Doppler
 • nová technologie SignalMax™ Technology pro vynikající kvalitu zobrazení
 • vodotěsnot (IP67) a odolnost proti otřesům (MIL_810G)
 • mimořádná kompaktnost (131 mm, menší než iPhone 12) a nízká váha (205 g).
 • kompatibilita s chytrými telefony s operačními systémy iOS (14 a vyšší) i Android (10 a vyšší)
 • snadný, zabezpečený přenos dat do počítače pomocí technologií Wi-Fi a DICOM